X
تبليغات
بهترین وبلاگ برای ازدواج آسان

بهترین وبلاگ برای ازدواج آسان
عضويت سريع

قوانين سايت

کد امنيتي :
ورود کاربران
نام کاربري:
رمز عبور :
آخرين مطالب
نظر سنجي
امار سايت
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 87
بازديد ديروز : 2
هفته گذشته : 91
ماه گذشته : 100
سال گذشته : 257
کل بازديد : 257
کل مطالب : 64
نظرات : 0

چه تازه ازدواج کرده باشید و یا نه هنوز ازدواج نکرده اید، باید بدانید که هر ازدواجی پستی ها و بلندی هایی دارد. علی رغم تمام خوشی ها، لذت ها، و روزهای خوبی که در یک ازدواج وجود دارد، دوره هایی از استرس، خستگی و ارتباطات ضعیف نیز ممکن است بخشی از رابطه باشد.

ازدواج کار می طلبد

ازدواج کار می طلبد، و مانند هر چیز دیگری در زندگی، شما باید تلاش کنید تا به موفقیت در ازدواج برسید. اما کار ازدواج مانند تمیز کردن روشویی و یا بیرون بردن زباله ها نیست.


کاری که برای یک ازدواج موفق (شاد، عملکردی و خوشایند) لازم است، نوعی از کار است که که می تواند راهبردی و جالب باشد.


در زیر نکاتی آورده می شود که می تواند در این زمینه کمکتان کند:


مستقل باشید

استقلال در ازدواج از مولفه هایی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه در یک رابطه شاد باشید، بایستی در ابتدا خودتان شاد باشید.


در واقع این کلید یک ازدواج موفق است. با داشتن این نکته در ذهن، زن و شوهر ها بایستی برای خودشان زمان صرف کنند، از سرگرمی های فردی خود لذت ببرند، و در کل، گاهی برای خود زمان بگذرانند.


نه تنها زمان اندکی دوری از همدیگر شما را نسبت به هم نزدیکتر می کند؛ بلکه این زمان گذراندن باعث می شود با ابعاد روحی خود آشتی کنید، حس به خود را در  شما تقویت می کند و باعث می شود روند ترجیحات فردی، اهداف و دستاوردهایتان را چک کنید.


از دیگر سو، مستقل بودن باعث می شود تا بتوانید به عنوان یک متفکر آزاد پیش به سوی جلو قدم بردارید. زمانی که ما حس فردی مستقل خود را حفظ می کنیم، همیشه حرفی برای زدن خواهیم داشت و برای همیشه قوی تر و سالم تر خواهیم بود،  و حتی برای شریک خود جذاب تر به نظر می رسیم.


شنونده ی خوبی باشید

در حالی که زنان باید روی هنر گوش کردن کار کنند، ما این نکته را به عنوان حوزه ی مهمی از توجه، به مردان نیز تاکید می کنیم.


اغلب، مردان تشخیص نمی دهند که تمامی چیزی که شریکشان نیاز دارد یک گوش شنوا است. این به علت برنامه ریزی آنها و روشی است که یاد گرفته اند با دیگران ارتباط برقرار کنند.


به یاد داشته باشید گوش دادن و شنیدن کاملا یکسان نیستند. گوش دادن قلب ما را درگیر می کند. گوشهایتان را باز کنید و به آنچه که او می گوید گوش دهید، زمانی که صحبت می کند به او نگاه کنید، حتی سخنان زنتان را خلاصه کنید و تکرار کنید و به او اطمینان بدهید که واقعا به حرفهایش گوش می دهید.


گوش دادن کلید واقعی برای یک ازدواج شاد است، و در واقع برای هر رابطه ای.


با عدم موافقت ها موافق باشید

خوب بودن با همدیگر به این معنی نیست که زوجین باید سر هر مساله ی کوچکی تفاهم داشته باشند. اغلب زوج ها اکثرا رفتارهای متفاوت از هم، عقاید و سیستم باور متفاوتی دارند و حتی در برخی موارد سر برخی مسائل و حوزه های عمده با هم اختلاف نظر دارند.


تمامی زوجین بایستی در بعضی جاها درجاتی از عدم موافقت را داشته باشند. زوج های موفق و عاشق، به دیدگاه همدیگر احترام می گذارند و حتی گاها با این دیدگاه شوخی می کنند. بدانید که حین داشتن دو دیدگاه متضاد، یکی از آنها الزاما صحیح نیست.


مرکز مشاوره مگاروان

۴٫ ارتباط برقرار کنید- زبان عشق شریک خود را بشناسید

کتابهای مختلفی در مورد زبان عشق تا کنون نوشته شده و در کتابفروشی ها وجود دارد.


این در واقع بسط مفهوم در روانشناسی بود که هر فردی روش خاص خود را دارد که بواسطه ی آن تبادل عشق می کند.


با دانستن ترجیحات و سرگرمی ها، استعاره ها و شوخی ها می توانند در ارتباط به کار گرفته شوند. استعاره هایی که چیزی را به فردی که آنها را به خوبی درک می کند، مرتبط می کند.


روش فیزیکی که شریکتان عشقش را ابراز می کند را مشاهده کنید. این می تواند، شستن ماشین شما، یا برداشتن بچه ها از مدرسه باشد.


برای زن می تواند شستن وشو و اتو کردن لباس های همسرش باشد. برای دیگران، کلماتش، جمله هایش و عطوفتش می تواند نشانی از ابراز عشق باشد.


زبان عشق همسرتان را بشناسید و به این ترتیب همیشه خواهید دانست که چگونه با او صحبت کنید. زبان های عشق، همیشه توصیه شده و گفته می شود اما زوج ها اغلب توجه کمی به آنچه که باید انجام دهند، نشان می دهند. دانستن زبان عشق، کلید پنهان یک ارتباط شاد است.


پذیرا باشید

یک عامل کشنده ی رابطه، ضعف در پذیرا بودن است که رفتاری است که عمدتا به زنان نسبت داده می شود به خاطر غر زدن هایش. به یاد داشته باشید، ما با شوهرانمان و در واقع با کسی ازدواج کرده ایم که قبلا بود.


حتی اگر الان بخواهیم او را تغییر دهیم، نمی توانیم. زمانی که او را تحت فشار قرار دهید و یا ترغیب کنید، شما فقط روی ضعف یا مشکلاتش تمرکز کرده اید. سریعا دیدگاه خود را تغییر دهید و به جای آن شروع به تمرکز به نقاط مثبت کنید.


مسئولیت پذیر باشید.

این یکی از آسان ترین و موثرترین عوامل در یک ازدواج موفق است. زمانی که شما در یک پروژه مشارکت می کنید، مسئولیت خود را برای موفقیت یا شکست آن می پذیرید.


زماین که شما و شریکتان یک مشاجره یا دعوا دارید، به یاد داشته باشید که مسئولیت اعمالتان، شامل هر چیزی که انجام داده یا گفته اید، را بپیذیرید به خصوص اگر ناراحت کننده یا بی فکر و بدون مقدمه بوده و یا اوضاع را بدتر کرده است.


هیچ وقت همدیگر را برای همیشه تصور نکنید (فکر نکنید که فرد مقابل همیشه و بی قید و شرط در کنار شماست)

تصور اینکه همیشه برای هم هستید ممکن است سمی ترین مورد باشد. زمانی که راحت هستند ، بودن در وضعیت رضایت و در فرم انتظارات راحت است.


این در واقع به علت ماهیت بشر است، ما با هر چیزی که آشناست احساس راحتی می کنیم، اما در ازدواج، شما نباید کاملا به جایی برسید که فکر کنید شریکتان همیشه خواهد بود. متعهد شوید که به همسرتان بدون بی قید و شرط احترام بگذارید.


از فرضیات دوری کنید و چیزهای خوبی برای شریکتان هرجا که ممکن بود، فراهم آورید.مقابله با ترا فوبیا

 اختلال روانی

 ترافوبیا, ترس, ترس از هیولا, فوبیا, فوبیا هیولا

 بدون دیدگاه

(ترس از هیولاها) ترا فوبیا[۱]  (ترس از هیولاها) در سطح گسترده ای ما بین کودکان پیش دبستانی رایج می باشد. معمولا این فوبیا در اوایل سالهای مربوط به تحصیل دوره…

بیش تر بخوانید

اگر کاری برای شما لذت بخش باشد،اعتیاد نیست؟

اگر کاری برای شما لذت بخش باشد،اعتیاد نیست؟

 اختلال روانی

 اعتیاد, تشخیص, درمان, مشاوره

 بدون دیدگاه

اعتیاد – علائم، درمان برای یک دوره زمانی طولانی مدتی، اعتیاد به معنای یک رفتار غیر قابل کنترل در رابطه با استفاده از الکل و سایر داروها در نظر گرفته…

بیش تر بخوانید

قرارهای شبانه بگذارید

در میان توصیه هایی برای یک ازدواج موفق، این توصیه ای است که غالبا توسط زوجین نادیده گرفته می شود، به خصوص آنهایی که مدت زیادی است که ازدواج کرده اند.


اهمیتی ندارد که زوجین در شب قرار خود چه کاری می خواهند انجام دهند. به سادگی فقط داشتن شب هایی که آنها تمام زمان خود را با همدیگر و برای همدیگر می گذرانند، پیوند بین آن دو را مستحکم تر کرده و در طول زمان آن را حفظ می کند.


زمانی که شب قرار دارید، بایستی موبایل هایتان را خاموش کنید تا از هر عامل مزاحمی به دور باشید. در خانه یک فیلم تماشا کنید و پاپکورن بخورید یا با هم دیگر به اسکیت سواری و یا بولینگ بروید. هر از گاهی رویه را تغییر دهید و برای همدیگر مثبت و کمک کننده باشید.


احساس داشته باشید

کارهای رمانتیک می تواند زیاد باشد- گه‌گاه به او یک شاخه گل هدیه بدهید یا یادداشت های عاشقانه در میز کارش بگذارید. با وعده غذایی که دوست دارد، سورپرایزش کنید یا غروب آفتاب را با همدیگر مشاهده کنید.


این ایده ها کم نیستند و اگر اینها را انجام دهید از تاثیر آن بر محکم شدن رابطه تان شگفت زده خواهید شد.


صمیمیت خود را حفظ کنید

سکس در یک ازدواج سالم تاثیر بسزایی دارد. سکس باید منظم باشد و حتی اگر حال آن را ندارید نیز توصیه می شود. با هر چیزی که سکس را برایتان جالب می کند، حفظش کنید.


در واقع آنچه که باعث خوشایندی شما می شود، و با اضافه کردن فانتزی های عاشقانه تان، پوزیشن ها و یا با موقعیت های مختلف اتاق خواب، می توانید سکس را همچنان برای خود و شریکتان جذاب نگهدارید.


تقدیر و تشکر کنید

” یک تقدیر و تشکر در روز، دعاوی طلاق را دور میکند”. با دانستن و گوشزد کردن ویژگیهای خوب شریکتان هر روز و با تعریف کردن از او، رابطه ای پایدار و طولانی مدت خواهید داشت.


مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان

مشاوره طلاق رایگان

مشاور کودک خوب

مشاوره تلفنی فوری

مشکلات جنسی زناشویی

اختلال روانی شخصیت

اعتیاد مواد مخدر اینترنت

روانپزشک خوب

به دنبال احساسات منعطف و لطیف باشید

ورای هر احساس “سختی” یک احساس نرم نیز وجود دارد. این مفهومی است که روانشناسان بر آن تمرکز دارند. زمانی که حس خشم می کنیم، این خشم معمولا دیگر احساسات را در پشت خود پنهان می کند، مانند غم، نا امیدی و یا حسادت.


ما اغلب فقط از خشم به عنوان استتار استفاده می کنیم تا از آسیب پذیری خود حفاظت کنیم. جستجو برای احساس نرم و یا شکننده زیر این تصویر سخت از خشم، به ما در بهتر ارتباط برقرار کردن کمک می کند و باعث می شود برای همدلی و همدردی با احساس واقعی فرد تجهیز شوید.


فانتزی ها را رها کنید

متاسفانه ما یاد گرفته ایم که به انتهای افسانه ها باور داشته باشیم و ممکن است دیدگاههای اشتباهی را در دوران بلوغ در زندگی واقعی با خود یدک بکشیم. لازم است که بدانیم، هر چند ازدواج می تواند چیز قشنگی باشد، اما قطعا امری بدون تلاش نیست و نه تا ابد بی عیب و نقص و عالی باقی خواهد ماند.


انتظارات واقع گرایانه داشته باشید و قربانیان افسانه ها نشوید- هرچند ممکن است با این حرف ها کمی ناامید شوید اما بدانید که واقعیت دارند.


کنترل نکنید

اغلب افراد متاهل به جایی می رسند که کم کم شروع به از باختن خود می کنند، آنها احساس حسادت می کنند و یا حس ناکافی بودن می کنند، و یا فراموش می کنند که فرد مجزایی از شریک خود هستند، و ممکن است شروع به کنترل شریک خود بکنند.


اغلب اوقات، با گذر زمان و با افزایش انتظارات، این امر به طور غیر عمدی رخ می دهد. ارتباطات، زمان مستقل داشتن، و بخشش های سالم شریکتان را از این قضایا دور می کند. اگر حس می کنید که دارید کنترل می شوید و یا کنترل می کنید، سعی کنید مدیریت کنید و یا با یک مشاور خانواده مشورت کنید.


هرگز حرف از طلاق نزنید

با پیش فرض این که واقعا نمی خواهید طلاق بگیرید، هرگز شریکتان را تهدید به طلاق نکنید. زوج هایی که از واژه طلاق استفاده می کنند و یا در طول دعواهایشان در مورد جدایی حرف می زنند از این واژه به عنوان اهرم کنترل استفاده می کنند.


زوج هایی که از این لغت به شیوه ی تهدید آمیز استفاده می کنند، به احتمال زیاد باعث این کار خواهند شد. استفاده از تهدید استراتژی جالب و پخته ای برای حل مسائل و مشکلات نیست، پس از آن استفاده نکنید.


اغلب زوج های شاد این نکات را انجام داده و می دهند. این توصیه ها را دنبال کنید تا ببینید یک ازدواج شاد چگونه سپری می شود. نه تنها ازدواج خود را نجات خواهید داد بلکه یکی از شادترین و موفق ترین آنها را تجربه خواهید کرد.

منبع: مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان - نکات طلایی برای یک ازدواج موفق
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
تعداد بازدید : 65
طبقه بندی :
كلمات كليدي: نکات,ازدواج,موفق,
[ 1398/2/30 ] [ 9:25 ] [ Dr. Ahmadi ]
درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
چت باکسامکانات وب